Przeminęło z wiatrem, Margaret Mitchell

"Przeminęło z wiatrem" to klasyczna powieść amerykańska autorstwa Margaret Mitchell. Opowiada historię rodziny z Plantacji Tara podczas amerykańskiej wojny secesyjnej. Książka została uznana za jedną z najważniejszych dzieł literatury amerykańskiej i była bestsellerem na całym świecie.

Powieść "Przeminęło z wiatrem" jest uznawana za klasykę literatury amerykańskiej. Margaret Mitchell napisała ją w latach trzydziestych XX wieku, a opublikowała w 1936 roku. Książka opowiada historię rodziny z Plantacji Tara podczas amerykańskiej wojny secesyjnej.

Jakie wydarzenia doprowadziły do zmiany charakteru bohatera?

W "Przeminęło z wiatrem" bohaterowie przechodzą wiele przełomowych wydarzeń, które mają duży wpływ na ich charakter. Scarlett O'Hara jest dobrze urodzoną dziewczyną z Południa, która żyje w luksusie i ma wszystko, czego dusza zapragnie. Wszystko się jednak zmienia, gdy wybucha wojna secesyjna. Scarlett musi nauczyć się żyć w trudnych warunkach i walczyć o przetrwanie. Jest to dla niej duża zmiana i pokazuje, że jest bardziej silna i odporna niż myślała.

Również Rhett Butler przechodzi metamorfozę w tym czasie. Jest on bezwzględnym handlarzem niewolnikami, który nie ma żadnego problemu z wykorzystywaniem innych ludzi. Wojna jednak zmusza go do zmiany sposobu myślenia i postępowania. Zostaje on żołnierzem Konfederacji i walczy o to, co uważa za słuszne. Wojna pokazuje mu, że istnieje coś więcej niż tylko handel i pieniądze.

W "Przeminęło z wiatrem" jest wiele przełomowych wydarzeń, które doprowadzają do zmiany charakteru bohaterów. Wojna secesyjna pokazuje nam, że Scarlett i Rhett to bardziej skomplikowane osoby, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jak książka kończy się dla bohatera?

Bohaterka książki, Scarlett O'Hara, jest silną i upartą kobietą, która przeżyła wiele przeciwności losu. W końcu jednak ulega ona swoim uczuciom i wychodzi za mąż za swojego dawnego wroga, Rhetta Butlera.

Książka kończy się szczęśliwym zakończeniem dla bohaterki, która ostatecznie znajduje szczęście u boku mężczyzny, którego kocha.


Artykuł dodany prze Zofia Bielecka · 24-06-22
Komentarze

Ostatnie posty

Jak zachęcić dzieci do czytania książek

Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

Lubimy czytać książki, ale czasami trudno jest zachęcić dzieci do tej samej czynności. Jak zatem zachęcić dzie (...)

Rozwiń
Znaczenie literatury

Znaczenie literatury w życiu człowieka

Literatura towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Jest źródłem wiedzy, rozrywki i inspiracji. Literatura p (...)

Rozwiń
Kod leonarda da Vinci, Dan Brown

Kod leonarda da Vinci, Dan Brown

Kod Leonarda da Vinci to powieść autorstwa Dan Browna, która opowiada o tajemniczym kodzie zawartym w dziełach (...)

Rozwiń